Вимоги до зберігання продукції
Рекомендується зберігати металопродукцію у закритих приміщеннях з природною вентиляцією та мінімальною вологістю, уникаючи прямого контакту з атмосферними опадами та утворення конденсату внаслідок змін температури і вологості повітря. Транспортування холоднокатаної та оцинкованої продукції слід проводити в закритих транспортних засобах. Не рекомендується зберігати металопродукцію у вологих та погано провітрюваних приміщеннях. Особливу увагу слід приділяти униканню попадання вологи між листами та витками рулонів.
Вимоги до умов зберігання для кожного типу металопродукції визначаються нормативними документами (наприклад, ГОСТ, ДСТУ, EN і т.д.), які визначаються у сертифікаті якості, прикріпленому до супровідних документів при поставці металопродукції. Товар, який не відповідає вимогам нормативно-правових актів, умов договору або стандартів, визначених для нього, вважається неналежної якості.
Умови обміну (повернення) продукції належної якості
Повернення продукції відбувається відповідно до законодавства України "Про захист прав споживачів". Фізична особа в ролі споживача має право обміняти непродовольчий товар або продукцію належної якості на аналогічний у продавця, якщо товар не відповідає його очікуванням за формою, розмірами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Термін на обмін товару належної якості становить чотирнадцять днів, не враховуючи дня купівлі, якщо продавцем не встановлено більш тривалий строк. Умови обміну включають невикористане виробу, збереження товарного вигляду, споживчих властивостей, пломб, ярликів, наявність розрахункового документа, виданого разом з товаром, і відсутність товару в переліку тих, що не підлягають обміну чи поверненню.
Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)
Згідно з Додатком № 3 до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172, яка стосується реалізації окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів", затверджено перелік товарів належної якості, що не можуть бути обмінені або повернуті. До цього переліку належать лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, а також вироби, нарізані або розкроєні відповідно до розмірів, зазначених покупцем чи замовником.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/172-94-%D0%BF#Text
Повернення продукції неналежної якості
Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів", споживач має право повертати продукцію неналежної якості у разі виявлення суттєвих дефектів протягом гарантійного строку. Ці дефекти повинні бути спричинені виробником товару (продавцем, виконавцем) або фальсифікацією, що підтверджується експертним висновком. Споживач може вимагати від продавця або виробника на свій вибір:
Розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми.
Заміни товару на ідентичний або аналогічний, якщо такий є в наявності у продавця (виробника).
Якщо товар є наявним, вимога споживача щодо його заміни повинна бути негайно виконана. У випадку необхідності перевірки якості, це повинно відбутися протягом 14 днів або за домовленістю сторін. У випадку відсутності товару вимога споживача про його заміну повинна бути задоволена протягом двох місяців з моменту подання відповідної заяви.
Істотний недолік, згідно з пунктом 12 статті 1 Закону України "Про захист прав споживачів", визнається тим, що робить неможливим чи неприпустимим використання товару згідно з його призначенням та виникає з вини виробника (продавця, виконавця). Після його усунення такий недолік виявляється знову з незалежних від споживача причин та володіє принаймні однією з таких характеристик:
1. Його усунення взагалі неможливе.
2. Для усунення потрібно більше чотирнадцяти календарних днів.
3. Недолік робить товар значно відмінним від умов договору.
Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до ч. 5 ст. 13 Закону України "Про захист прав споживачів" споживач не має права розірвати договір, укладений на відстані, зокрема, якщо: ціна товару або послуги залежить від котировок на фінансовому ринку, тобто поза контролем продавця; договір стосується виготовлення або переробки товару на замовлення споживача. Звертаємо Вашу увагу, для здійснення права на розірвання договору споживач повинен зберігати одержану продукцію у незміненому стані, має бути збережено товарний вигляд продукції, споживчі властивості, пломби, ярлики. Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продукції), при необхідності перевірки якості, повернення продукції проводиться за наявності висновку експертизи, в процесі якої перевіряється дотримання споживачем гарантійних умов експлуатації продукції. Якщо за підсумками проведення експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі товару споживачеві внаслідок порушення споживачем правил експлуатації, зберігання і транспортування, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов’язаний відшкодувати витрати на проведення експертизи.
Вимоги споживача у разі придбання ним товару неналежної якості розглядаються за місцезнаходженням Продавця, зазначеним у розділі Контакти або шляхом звернення на електрону адресу Продавця e-mail: [email protected] з відповідною заявою. Поштова адреса для розгляду звернень споживачів - м. Запоріжжя, вул. Героїв 93-ї бригади, будинок 20, квартира 59, Україна, 69114.